Żłobek

Kontrastowa sala żłobkowa Quadro sprzyja rozwojowi zmysłów

 

Sala żłobkowa

Kontrastowa sala żłobkowa Quadro sprzyja rozwojowi zmysłów

Żłobek i Klub Malucha

Meble Quadro wspierają ciekawość świata wśród Najmłodszych

Widok z góry na aranżację sali żłobkowej wyposażonej w meble z kolekcji Quadro
Zestaw Quadro 42

Wielofunkcyjny regał wraz ze skrzyniami stanowi idealne miejsce do przechowywania zabawek

Stół Mila falisty duży

Zaokrąglone rogi stołu gwarantują bezpieczeństwo, chroniąc przed uderzeniami

Krzesło Filipek

Krzesełko o ergonomicznym kształcie zapewni prawidłową postawę ciała

Mata kontrastowa z lusterkami

Kontrastowe kolory oraz interesujące kształty wzbudzą ciekawość każdego malucha

Żłobek to miejsce pierwszego kontaktu malucha z edukacyjną zabawą. Pobyt w żłobku przypada na okres bardzo intensywnego rozwoju dziecka i dlatego właściwa stymulacja zmysłów jest tu bardzo ważnym czynnikiem, pod kątem dalszego, prawidłowego rozwoju.

Meble Quadro spełniają standardy i wymogi, są dostosowane do potrzeb dziecka oraz zabezpieczają komfort nauczyciela. Dodatkowym atutem Kolekcji Quadro są walory edukacyjne, takie jak możliwość zaaranżowania przestrzeni na bazie kontrastu. Wzrok jest jednym z najintensywniej rozwijających się zmysłów człowieka. Odpowiednio stymulowany staje się doskonałym narzędziem poznawania świata.

Kolekcja Quadro to nie tylko meble

Inspirujące rozwiązania stymulujące rozwój dziecka

Każde pomieszczenie w żłobku musi uwzględniać specyficzne potrzeby i możliwości maluszków. Pamiętajmy o tym, że dzieci w pierwszej fazie rozwoju większość czasu spędzają na zabawie, a ich ulubionym miejscem jest podłoga, dlatego warto zaopatrzyć żłobek w materace, poduchy – siedziska, na których dziecko będzie mogło „przycupnąć”, i bezpiecznie się między nimi przesuwać, zaspakajając swoją naturalną potrzebę ruchu.

Do Kolekcji Quadro proponujemy miękkie materace, pokryte tkaniną trudnopalną, przyjemną w dotyku i łatwą do utrzymania w czystości. Dziecko może się na nich bawić, siedzieć, przesuwać, pełzać, a nawet czworakować.

Bezpieczna przestrzeń Quadro

Szafki-kryjówki i kąciki do żłobka

Dzieci kochają zabawę w chowanego, dlatego pokochały szafki – kryjówki. Robimy wszystko, by dziecko dobrze się rozwijało i radziło sobie w życiu, dbamy o strefę zabawy, jeszcze mocniej dbamy o strefę edukacji, ale konieczne i ważne jest też zadbanie o strefę emocji malucha. Szafka – kryjówka doskonale się tutaj sprawdzi.

Otaczajmy dziecko przedmiotami, które pomogą mu poczuć się pewnie bezpiecznie i komfortowo. Kryjówki, Domki, Schowki to te elementy wyposażenia, które powinny się znaleźć się w każdej Placówce.

Kolekcja Quadro przeznaczony do żłobka

Zestaw Quadro 90

  • Idealny dla potrzeby odkrywania świata, determinującej potrzeby małego dziecka
  • Otwarte szafki do eksponowania pomocy na wysokości wzroku dziecka
  • Mobilne skrzynie na zabawki, pozwalają utrzymać ład i porządek w sali

Kącik zabaw Quadro z lustrem

  • Zaprasza dziecko do kreatywnej edukacyjnej zabawy
  • Elementy zestawu realizują możliwość wielozmysłowego poznania
  • Bezpieczna konstrukcja kącika zaspakaja potrzebę poznawczą dziecka

Zestaw Quadro 42

  • Doskonały do pomieszczeń o malej powierzchni
  • Zaspakaja potrzeby przechowywania i eksponowania pomocy zarówno dziecka, jak i nauczyciela
  • Połączenie kolorów drewna i bieli daje idealny efekt wizualny i estetyczny
Szafka Quadro w kształcie kuchenki do zabawy

TOP produkt Quadro

Drewniana szafka-kuchenka to część kolekcji modułowych mebli dla dzieci imitujących szafki kuchenne. Otwierane drzwiczki, ruchome pokrętła i liczne dodatki gwarantują godziny nieprzerwanej zabawy. Kuchenka Quadro wykonana została z płyty laminowanej o grubości 12 mm.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Krzesło Filipek

Pierwsze krzesełko dla dziecka.

Krzesełko Filipek do przedszkola i żłobka
Zobacz

Najczęściej wybierane
z kolekcją Quadro

Stolik do karmienia

Wygodny stół w kształcie podkowy.

Stolik Quadro do karmienia w kształcie półokręgu do żłobka
Zobacz

Sala żłobkowa to ważne miejsce, w którym najmłodsi spędzają dużą część swojego dnia. Z tego względu powinna być ona odpowiednio wyposażona, by wspomagać prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Meble Quadro to nowoczesna kolekcja, która jest dostosowana do potrzeb dzieci w wieku żłobkowym. Dzięki swojej uniwersalności i wielu wariantach, meble sprawdzą się zarówno w salach żłobkowych, przedszkolnych, jak i klasach w szkole czy gabinetach administracyjnych.
Dzieci do trzeciego roku życia przeżywają najbardziej intensywny rozwój w swoim życiu. W związku z tym sala żłobkowa powinna budzić pozytywne skojarzenia. Kolekcja mebli Quadro skupia się nie tylko na wygodzie, ale także na innych cechach, w tym przede wszystkim zastosowaniu rozwiązań, które pozytywnie wpływają na psychikę dziecka. Dzięki wielu kolorom frontów, pomieszczenia w żłobku mogą być zarówno spójną, spokojną przestrzeniom, jak i pełną pobudzających kontrastów salą, która wpływa pozytywnie na kształtowanie się zmysłu wzroku oraz poczucia estetyki.
Ciekawe aranżacje przestrzeni z meblami Quadro pobudzają dodatkowo u dzieci chęć poznawania świata, wspomagają kreatywność i wyobrażenie przestrzenne. Dzięki ich modułowemu charakterowi, wystrój sali żłobkowej może być zmieniany, a przestrzeń aranżowana w zależności od potrzeb danej sytuacji.
Uzupełnij kolekcję Quadro dodatkowymi elementami wyposażenia do żłobka. Dzieci większą część dnia spędzają na podłodze, warto wyposażyć placówkę w specjalne poduszki, materace i akcesoria, które pozytywnie wpłyną na kształtowanie poprawnej postawy sylwetki dziecka a dodatkowo również urozmaiceniem, które rozbudza kreatywność i daje możliwość modyfikowania i tworzenia własnych pomysłów na zabawę, również edukacyjną. Materiały są bezpieczne, wiele z nich jest trudnopalnych i łatwych w utrzymaniu czystości.
Sala żłobkowa to również miejsce, w którym dzieci mogą rozwijać motorykę dużą. W kolekcji mebli Quadro występują domki-kryjówki, które umożliwiają najmłodszym realizowanie zabawy w chowanego oraz wszelkich jej wariacji. Ponadto, domki Quadro to szerzenie pozytywnego archetypu domu oraz przyjemnych skojarzeń z nim związanych. Oprócz walorów edukacyjnych i wpływu na kształtowanie się emocji u dzieci, kryjówki zapewnią miejsce wspólnych zabaw zespołowych i grupowych z rówieśnikami.
Meble Quadro w sali żłobkowej sprawdzą się także jako pojemne szafy do przechowywania tych akcesoriów, które nie wymagają trzymania ich na widoku. Zamykane drzwiczki izolują przedmioty nieprzeznaczone dla dzieci, zachowując bezpieczeństwo. Meble Quadro pozwalają odpowiednio wykorzystać przestrzeń, nie ograniczając dzieciom miejsca do zabawy i odpoczynku.