Estetyka Quadro

elementem wspierającym poczucie bezpieczeństwa

Edukacyjna funkcja kolorów

Estetyka dla najlepszego samopoczucia

Ogólny klimat pomieszczenia wpływa na nastrój i funkcjonowanie człowieka. Aby przestrzeń stymulowała dziecko do rozwoju konieczne jest uwzględnienie wielu aspektów takich jak: wyposażenie meblowe, dodatki, akustyka, światło oraz kolorystyka.

Szczególne miejsce zajmuje odpowiedni dobór barw pomieszczenia. Kolory wpływają na stan psychiczny i fizyczny człowieka, szczególnie dziecka. Kolory mogą wspierać proces wychowawczy, wpływać na emocje i relacje.

Odpowiedni dobór barw może w znacznym stopniu podnosić efektywność nauki, dlatego wyposażenie meblowe przeznaczone do placówki edukacyjnej musi stanowić całość w połączeniu z kolorystyką.

Meble z kolekcji Quadro do placówek edukacyjnych

Aranżacja kolorystyczna sal lekcyjnych

Dobór barw wiodących i akcentów

przedszkole Quadro w żywych kolorach żółtego

Odpowiedni dobór kolorów wbrew pozorom nie jest rzeczą prostą. Nie wystarczy dobrać do siebie kilka pasujących barw, trzeba pamiętać przy tym o zachowaniu równowagi i zrównoważeniu ilości wrażeń sensorycznych.

Ustalając gamę kolorystyczną dostosowaną do konkretnego wnętrza i jego przeznaczenia powinno się dokonać wyboru jednego dominującego koloru, a następnie dobrać do niego jeden, dwa lub trzy kolory dopełniające stosowane w dodatkach.

Palety barw w kolekcji Quadro

Kolekcja Quadro, to meble inspirowane naturą. Natura zapewnia szerokie spektrum spójnych kombinacji kolorów, które można przenieść do koncepcji wnętrz. Naturalne odcienie kolorystyczne pobudzą pozytywne skojarzenia dziecka, co przyniesie skutki w jego harmonijnym rozwoju.

Jasne kolory

odpowiednie dla każdej grupy wiekowej i doskonałe do niewielkich przestrzeni.

Ciepłe odcienie

tworzą radosną i przytulną atmosferę, działają stymulująco.

Intensywne barwy

aktywizują i pobudzają do działania, świetnie sprawdzają się jako dodatek.

Zimne kolory

są uniwersalne i funkcjonalne, wyciszają, działają relaksująco i kojąco.

Kolorystyka w zgodzie z naturą

Barwy w najbliższym otoczeniu dzieci

Kolorystyka mebli Quadro sprzyjająca rozwojowi

Kolory polecane do przestrzeni edukacyjnych powinny przyjmować ciepłe i pogodne barwy oraz  neutralną kolorystykę. W takiej tonacji została stworzona kolekcja Quadro o naturalnym odcieniu klonu, dopełnionym elementami białej płyty laminowanej. Kolory te nawiązują do środowiska naturalnego, nadając wnętrzu świeżego charakteru.

Kolekcja Quadro, to meble inspirowane naturą. Natura zapewnia szerokie spektrum spójnych kombinacji kolorów, które można przenieść do koncepcji wnętrz. Naturalne odcienie kolorystyczne pobudzą pozytywne skojarzenia dziecka, co przyniesie skutki w jego harmonijnym rozwoju

Zielenie i błękity

Odcienie zieleni, limonki, granatu i błękitu budzą skojarzenia z otwartą przestrzenią. Przywołują na myśl łąki, niebo i zbiorniki wodne. Odwołują się do jasnych i przestronnych krajobrazów, nadają świeżego wizerunku aranżowanym pomieszczeniom.

Limonka

#417e94

Błękit

#c62a41

Niebieski

#2f3530

Kolory mebli z linii Quadro w naturalnych, delikatnych odcieniach
Kolory mebli Quadro o naturalnych odcieniach
Koncepcja kolorystyczna linii meblowej Quadro w odcieniach fioletu
Kolorystyka mebli Quadro nawiązująca do naturalnych zjawisk przyrodniczych

Fiolety, czerwienie i róże

Płomienna paleta, w barwach wschodzącego i zachodzącego słońca. Kolory tworzą ciepłą, intymną atmosferę i przytulny nastrój. Wspomagają ekspresję, także emocjonalną. Świetnie sprawdzają się w salach aktywności, kącikach i kontrastowych salach żłobkowych.

Fiolet

#417e94

Róż

#c62a41

Czerwień

#2f3530

Żółć, pomarańcz i biel

Jasna paleta, której przywołują na myśl promienie słoneczne, piasek lub jesienne liście. Wywołuje pozytywne skojarzenia i poprawia samopoczucie. Jest najcieplejszym i najbardziej radosnym połączeniem barw.

Biały

#c62a41

Żółty

#417e94

Pomarańczowy

#2f3530

Kolorystyka mebli Quadro nawiązująca do natury i przyrody, odcienie żółtego i pomarańczowego
Kolorystyka mebli Quadro nawiązująca do natury i przyrody, naturalne kolory pomarańczowe
Kolorystyka mebli Quadro nawiązująca do natury, odcienie beżu i brązu
Kolorystyka mebli Quadro nawiązująca do naury, odcienie szarości

Brązy, beże i szarości

Połączenie ciepłych i zimnych barw, które budzą skojarzenia z górami, lasem i oceanem. Działają kojąco na nerwy i wyciszają emocje. Ułatwiają skupienie i przyswajanie informacji i budzą ciekawość, jednocześnie utrzymując ciepłą atmosferę.

Szarość

#c62a41

Brąz

#417e94

Beż

#2f3530