Przestrzeń Quadro

narzędziem wspierającym pracę nauczyciela

Przestrzeń Quadro narzędziem wspierającym proces edukacyjny

W DWÓCH KROKACH

Jedyną stałą rzeczą w naszym życiu są zmiany. Elastyczne rozwiązania oraz filozofia zastosowana w projektach mebli z Kolekcji Quadro, pozwolą ich Użytkownikom doświadczyć przyjemności płynącej  z bezpiecznego użytkowania oraz odkrywać radość, jaką daje edukacja.

Krok IKrok II
przestrzeń edukacyjna wyposażona w meble z kolekcji Quadro
Krok 1

Koncepcja edukacyjna

Zmieniaj przestrzeń sal i klas – zmieniaj edukację

Do współpracy nad konceptem edukacyjnym Kolekcji Quadro, zaprosiliśmy ekspertów od przestrzeni dla dzieci, psychologów, architektów, nauczycieli i rodziców. W pracy nad tą kolekcją przyświecały nam dwa cele:

  1. Meble z Kolekcji Quadro elementem składowym metodyki pracy Nauczyciela.
  2. Uważność na takie połączenie elementów nowoczesnego wzornictwa, by odpowiadały na potrzeby, kształtowały  poczucie estetyki  i uwzględniały wrażliwość dziecka.

Meble Quadro do Żłobka

MEBLE QUADRO DLA ŻŁOBKA to angażująca przestrzeń zachęcająca Maluszka do podejmowania różnych działań, wspierających jego harmonijny i zrównoważony rozwój ruchowy, percepcję i postrzeganie wzrokowe.

Dziecko to największy Skarb, dlatego zadbaj o przestrzeń, która będzie wspierała jego rozwój. Powiedz Rodzicom o idei wyposażenia Quadro, pokaż im, że jesteś odpowiedzialny za rozwój ich dziecka. Koncepcja przestrzeni Quadro towarzyszy dziecku w rozwoju na każdym jego etapie.

Sala żłobkowa Quadro w pastelowych odcieniach niebieskiego i zielonego
Sala dla dzieci z kącikiem górskim oraz meblami z kolekcji Quadro

Meble Quadro do Przedszkola

Przestrzeń przekroczy Wasze oczekiwania, ale nie budżet. To koncepcja, która doskonale wpisuje się w edukację STEAM, dając możliwość opracowania przestrzeni, która łączy elementy:

Nauki

Wygodna praca przy stolikach, angażująca zabawa i animacje w kącikach.

Sztuki

Przestrzeń wspierająca wrażliwość estetyczną dzięki dekoracjom i kolorystyce mebli.

Nowych Technologii

Modułowe i mobilne meble umożliwiają pracę z Magicznym Dywanem i robotem Photon.

Matematyki

Edukacja matematyczna rozwijana w kącikach, wspierana poprzez otwarty dostęp do pomocy.

Meble Quadro do Szkoły

Przestrzeń ukierunkowana na organizowanie, przechowywanie, zaplanowane kreowanie uwagi wizualnej. Mniej bałaganu to więcej edukacji. Wydzielona i uporządkowana przestrzeń = bardziej wydajna edukacja.

Kolekcje Quadro dla klas, to szafki z miejscem na przechowywanie, wdrażanie do porządkowania i odpowiedzialności, to przemyślana koncepcja ukierunkowana na kształtowanie umiejętności społecznych i uczenie się przez ucznia, poprzez pracę w grupie, pracę w parach, pracę indywidualną. Możliwość wydzielanie przestrzeni do nauki, relaksu i aktywności zachęcającej do poznania poprzez edukacyjną zabawę.

Koncepcja edukacyjna mebli z kolekcji Quadro, zdjęcie szkoły

Meble Quadro dla wszystkich przestrzeni edukacyjnych

Elementem wyróżniającym i spinającym edukacyjną Koncepcję Quadro w ramy jest zachowanie ciągłość kolekcji dla poszczególnych, wymienianych wyżej segmentów edukacyjnych oraz wypracowanie pomysłów i  możliwości wyposażenia z tą kolekcją pozostałych przestrzeni w placówce, takich jak: szatnia, biblioteka, świetlica szkolna, pokój nauczycielski, gabinet terapeutyczny, czy sala relaksacyjna.

Widok na przedszkole wyposażone zgodnie z koncepcja edukacyjna Quadro
Krok 2

Koncepcja funkcjonalna

Wszystkie potrzeby w jednej kolekcji

Szczególną troską, Kolekcja Mebli Quadro otaczają uczniów, wymagających specjalnego podejścia i zaopiekowania. Zestawy Mebli  jako jedyne z dostępnych na rynku mebli dla placówek edukacyjnych, mają zaprojektowane szafki relaksacyjne, wybudowane w kolekcję. Pozwala to dziecku poczuć Quadro, zaprzyjaźnić się z nim i zaufać, a tym samym wspiera naszą pracę pedagogiczną w oswajaniu dziecka z przestrzenią klasy.

Harmonia stylu, spokój kolorów, przemyślana koncepcja łączenia kolorów, białe, lub naturalne skrzynie, sprzyjają koncentracji i skupieniu uwagi.

Nasze potrzeby w kontekście przestrzeni

Potrzebujemy przestrzeni wspólnej

Tę potrzebę zaspokoją przemyślane i starannie opracowane kąciki zabaw i aktywności z kolekcji Quadro. Przytulne i intymne przestrzenie wspomagają nawiązywanie nowych i pielęgnowanie dotychczasowych relacji.

Potrzebujemy przestrzeni prywatnej

Tę potrzebę zaspokoją kryjówki Quadro. Wspólna edukacja uspołecznia i jest bardzo ważna, pod warunkiem, że mamy świadomość, iż w razie potrzeby, możemy bezpiecznie schronić się w szafce, dla której archetypem był dom.

Potrzebujemy przestrzeni inspirującej

Tę potrzebę małego dziecka zaspokoją kontrasty i kolorystyka kolekcji Quadro, otwarte półki do eksponowania zabawek, dostępne i usytuowane na wysokości wzroku dziecka, sprzyjające doświadczaniu i poznawaniu świata.

Dlaczego meble Quadro?

Edgar Dale w 1969 roku udowodnił, że rzeczy które przećwiczymy (aktywne uczenie się) mają 75% większą szansę, że zostaną przez nas zapamiętane.

Edukacyjna Koncepcja Mebli Quadro sprzyja aktywnemu uczeniu się: mobilne szafki, szafki 1/8 koła, moduły to łatwość dopasowania przestrzeni do potrzeb Użytkowników. Idea Quadro wdraża do placówek rozwiązania w kontekście przestrzeni, które mają na celu poprawę skuteczność działań edukacyjnych, poprzez wykorzystanie  psychologiczno – przestrzennych zasad, takich jak: swoiste połączenie estetyki, trendów, barw, kształtów , potrzeby symetrii i uporządkowania  z funkcjonalnością, ergonomią, konceptem na aranżację.

Przestrzenie zaaranżowane Meblami Quadro pracują dla Ciebie, wspierają Twoje działania pedagogiczne, dydaktyczne i wychowawcze.

Bądź Innowatorem Przestrzeni Edukacyjnej, dołącz do Nauczycieli, którzy wykorzystują przestrzeń, jako skuteczne narzędzie w edukacji, przygotuj Uczniom wspierające środowisko do pracy i pozwól się zaskoczyć wynikami.

Sala świetlicowa w kolorach różu wyposażona w meble z kolekcji Quadro