Kolory wpływają na nasz nastrój i mogą przyczynić się do dobrego samopoczucia. Projekt kolorystyczny sali powinien odzwierciedlać jej przeznaczenie. Delikatne niebieskości szarości będą miały działanie uspokajające, mocne, kontrastowe barwy, takie jak żółty i ciemnoszary świetnie sprawdzą się w żłobku czy przedszkolu.
Estetyka Quadro
elementem wspierającym poczucie bezpieczeństwa
Zainspiruj się naszymi aranżacjami
Stwórz niepowtarzalne wnętrze
Palety barw w kolekcji Quadro
Kolekcja Quadro, to meble inspirowane naturą. Natura zapewnia szerokie spektrum spójnych kombinacji kolorów, które można przenieść do koncepcji wnętrz. Naturalne odcienie kolorystyczne pobudzą pozytywne skojarzenia dziecka, co przyniesie skutki w jego harmonijnym rozwoju.
Jasne kolory
odpowiednie dla każdej grupy wiekowej i doskonałe do niewielkich przestrzeni.
Ciepłe odcienie
tworzą radosną i przytulną atmosferę, działają stymulująco.
Intensywne barwy
aktywizują i pobudzają do działania, świetnie sprawdzają się jako dodatek.
Zimne kolory
są uniwersalne i funkcjonalne, wyciszają, działają relaksująco i kojąco.
Kolorystyka w zgodzie z naturą
Barwy w najbliższym otoczeniu dzieci
Kolory polecane do przestrzeni edukacyjnych powinny przyjmować ciepłe i pogodne barwy oraz neutralną kolorystykę. W takiej tonacji została stworzona kolekcja Quadro o naturalnym odcieniu klonu, dopełnionym elementami białej płyty laminowanej. Kolory te nawiązują do środowiska naturalnego, nadając wnętrzu świeżego charakteru.
Kolekcja Quadro, to meble inspirowane naturą. Natura zapewnia szerokie spektrum spójnych kombinacji kolorów, które można przenieść do koncepcji wnętrz. Naturalne odcienie kolorystyczne pobudzą pozytywne skojarzenia dziecka, co przyniesie skutki w jego harmonijnym rozwoju
Zielenie i błękity
Odcienie zieleni, limonki, granatu i błękitu budzą skojarzenia z otwartą przestrzenią. Przywołują na myśl łąki, niebo i zbiorniki wodne. Odwołują się do jasnych i przestronnych krajobrazów, nadają świeżego wizerunku aranżowanym pomieszczeniom.
Limonka
#417e94
Błękit
#c62a41
Niebieski
#2f3530
Fiolety, czerwienie i róże
Płomienna paleta, w barwach wschodzącego i zachodzącego słońca. Kolory tworzą ciepłą, intymną atmosferę i przytulny nastrój. Wspomagają ekspresję, także emocjonalną. Świetnie sprawdzają się w salach aktywności, kącikach i kontrastowych salach żłobkowych.
Fiolet
#417e94
Róż
#c62a41
Czerwień
#2f3530
Żółć, pomarańcz i biel
Jasna paleta, której przywołują na myśl promienie słoneczne, piasek lub jesienne liście. Wywołuje pozytywne skojarzenia i poprawia samopoczucie. Jest najcieplejszym i najbardziej radosnym połączeniem barw.
Biały
#c62a41
Żółty
#417e94
Pomarańczowy
#2f3530
Brązy, beże i szarości
Połączenie ciepłych i zimnych barw, które budzą skojarzenia z górami, lasem i oceanem. Działają kojąco na nerwy i wyciszają emocje. Ułatwiają skupienie i przyswajanie informacji i budzą ciekawość, jednocześnie utrzymując ciepłą atmosferę.
Szarość
#c62a41
Brąz
#417e94
Beż
#2f3530
Edukacyjna funkcja kolorów
Estetyka dla najlepszego samopoczucia
Ogólny klimat pomieszczenia wpływa na nastrój i funkcjonowanie człowieka. Aby przestrzeń stymulowała dziecko do rozwoju konieczne jest uwzględnienie wielu aspektów takich jak: wyposażenie meblowe, dodatki, akustyka, światło oraz kolorystyka.
Szczególne miejsce zajmuje odpowiedni dobór barw pomieszczenia. Kolory wpływają na stan psychiczny i fizyczny człowieka, szczególnie dziecka. Kolory mogą wspierać proces wychowawczy, wpływać na emocje i relacje.
Odpowiedni dobór barw może w znacznym stopniu podnosić efektywność nauki, dlatego wyposażenie meblowe przeznaczone do placówki edukacyjnej musi stanowić całość w połączeniu z kolorystyką.
Aranżacja kolorystyczna sal lekcyjnych
Dobór barw wiodących i akcentów
Odpowiedni dobór kolorów wbrew pozorom nie jest rzeczą prostą. Nie wystarczy dobrać do siebie kilka pasujących barw, trzeba pamiętać przy tym o zachowaniu równowagi i zrównoważeniu ilości wrażeń sensorycznych.
Ustalając gamę kolorystyczną dostosowaną do konkretnego wnętrza i jego przeznaczenia powinno się dokonać wyboru jednego dominującego koloru, a następnie dobrać do niego jeden, dwa lub trzy kolory dopełniające stosowane w dodatkach.