Dodatki do Quadro

narzędziem wspierającym swobodę i samodzielność

Aplikacje manipulacyjne

Aplikacje manipulacyjne i sensoryczne  to ważne dodatki do wyposażenia wnętrz, które zachęcają dzieci do zabawy, obserwacji oraz wielozmysłowego poznania. Elementy przeznaczone do przytwierdzania do ściany czy ustawienia na podłodze stanowią efektowny aspekt wizualny oraz są wartościowym elementem edukacyjnej zabawy.

Przesuwanie elementów rozwija u dziecka prawidłowy chwyt i koordynację ręka–oko, natomiast dotykanie różnych faktur i materiałów, wykorzystywanych w aplikacjach, pozwala mu na poznawanie świata.

Dekoracje ścienne

Dekoracje na ścianę to bardzo ważny element, który umożliwia stworzenie przyjaznego klimatu w pomieszczeniu. Edukacyjne i estetycznie wykonane ozdoby tworzą atmosferę przestrzeni i nadają miejscu atrakcyjnego wyrazu.

Zastosowanie różnego rodzaju aplikacji to prosty, ale i efektywny sposób na zmianę charakteru każdego wnętrza. Szeroka gama kolorystyczna oraz ciekawe projekty stworzone z myślą o najmłodszych, są idealnym wsparciem w procesie stymulowania rozwoju małego człowieka.

Dywany

Dywany  to nieodzowny element wyposażenia sali w żłobku, przedszkolu i klasach młodszych, szkoły podstawowej. Służą jako miejsce do zabawy i odpoczynku, ale również stanowią przestrzeń do nauki liczenia, segregowania, rozpoznawania wzorów czy ćwiczeń relaksacyjnych (tzw. dywany edukacyjne). Ważną funkcjonalnością dywanów jest redukowanie hałasu i pogłosu.

Różne kształty i wzory dywanów, wykonanych z wysokiej jakości materiału trudnopalnego, pełnią funkcję dekoracyjną, a jednocześnie zachęcają do podejmowania aktywności. Doskonale wiemy, że zabawa jest przyjemniejsza na ciepłym i miękkim podłożu, jakim jest dywan.

Wyciszenie i akustyka

Duże znaczenie w tworzeniu przestrzeni, sprzyjającej nauce przypisuje się warunkom akustycznym, panującym w pomieszczeniu. Cisza sprzyja skupieniu uwagi, co przekłada się na wyższe wyniki w nauce i jakość edukacji.

Dla zdrowia psychicznego ważne jest, by ograniczać poziom hałasu panującego w klasie, można to uzyskać, wykorzystując panele wyciszające i/lub parawany akustyczne. Stosując rozwiązania akustyczne uwzględniające najwyższej jakości materiały dźwiękochłonne,redukujemy hałas i pogłos w przedszkolu czy szkole.

Multimedia

Multimedialne rozwiązania dla szkół podstawowych i przedszkoli to ciekawy i efektywny sposób przekazywania wiedzy. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem programów multimedialnych cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ są dla dziecka interesującym i innowacyjnym bodźcem wizualnym, który zachęca je do pracy.

Edukacyjne programy multimedialne na komputer lub tablicę interaktywną stanowią cenne wsparcie zarówno dla ucznia, jak i nauczyciela.

Place zabaw

Place zabaw choć znajdują się poza budynkiem, pełnia ważną rolę w procesie edukacji. Zapewniają odpoczynek i chwilę relaksu przed kolejnymi aktywnościami edukacyjnymi. To podczas zabawy dzieci zawierają znajomości i zbierają wspomnienia. Place zabaw, domki do zabawy, zjeżdżalnie i huśtawki wykonane zgodnie z obowiązującymi normami, wyposażone w antypoślizgowe podesty i stabilne ogrodzenia, zapewniają bezpieczną przestrzeń do odpoczynku i zabawy.

Domek Flora

Domek Flora to element wyposażenia dla przedszkoli i szkół podstawowych, stanowiący odpowiedź na dziecięcą potrzebę poczucia bezpieczeństwa. Wykonany ze sklejki lakierowanej o grubości aż 18 mm, dodatkowo pokryty tkaniną z motywem liści jest również elementem dekoracyjnym obszaru placówki edukacyjnej. Domek Flora to miejsce służące wyciszeniu, odprężeniu i zabawie, jest odzwierciedleniem tzw. „bezpiecznej przystani” dla dzieci. Produkt został zaprojektowany tak, aby bez trudu można było wprowadzić do niego wygodne poduchy, pufy, czy nawet stolik z krzesełkami. Stanowi także uzupełnienie tematycznej kolekcji meblowej Qudro „Flora”. Jest przytulnym oraz komfortowym elementem wyposażenia dla młodszych dzieci.